19 cze Brak komentarzy admin Medial , ,

Tegoroczne lato, mimo, że dopiero się zaczyna już zdążyło mocno zmęczyć nas bardzo wysokimi temperaturami. Dla osób mieszkających w blokach nie ma nic gorszego, niż duszne i parne dni, toteż wiele osób zaczęło już masowo uciekać na wczasy.
Jedni wybierają morze, inni wolą góry lub wakacje za granicą. Co jednak, jeśli nie udało Ci się zbyt wiele odłożyć a chcesz spędzić wczasy nad wodą?

Dobrą opcją może okazać się dla Ciebie wyjazd na nasze polskie mazury. Dojazd najlepiej jest zorganizować własnym samochodem. Zdecydowanie wygodniej jest w ten sposób poradzić sobie z bagażami czy tez zabrać ze sobą trochę jedzenia. Kupując wcześniej produkty typu ryże, kasze, konserwy czy słoiki zaoszczędzisz na samym wyjeździe. Czasami to własnie na wyżywienie, a nawet nie na nocleg wydaje się najwięcej. Szczególnie wybierając się na wczasy z rodziną. Kiedy już dostaniesz się nad wybrane jezioro, możesz zdecydować się na nocleg w namiocie lub wynająć przyczepę. Zakładając, że Twoje środku są ograniczone, nie uda Ci się raczej wynająć apartamentu.

Wybierając, się na wczasy z większą grupą, możesz jednak zaoszczędzić jeśli wynajmiecie cały domek letniskowy. Po podzieleniu kosztów na ilość osób, zazwyczaj wychodzi to najkorzystniej. Z wynajęciem domku wiąże się także znacznie większy komfort ponieważ nie będziesz musiał przejmować się niczym w razie burzy czy ulewy.

Kiedy uda Ci się już dostać na miejsce i załatwić spanie, warto byłoby znaleźć najlepsze zejście do wody. Najwięcej osób szuka miejsca, nieco oddalonego od głównej plaży aby nie musieć obcować z dużą ilością wczasowiczów. Jest to zrozumiałe, ponieważ po wielu miesiącach przebywania w mieście każdy potrzebuje trochę spokoju. Szczególnie jeśli na plaży roi się od krzyków śmiechów i piszczących dzieci. W skrajnych wypadkach, jeżeli naprawdę zbyt wiele osób zjedzie się nad nasze jezioro można wynająć łódkę i wypłynąć na sam jego środek. Odpoczynek na wodzie jest bardzo przyjemny i relaksujący pod warunkiem, że nie spieczemy się na raka. Aby uniknąć takiej sytuacji koniecznie zabierz ze sobą krem z filtrem. Bez niego, możesz bardzo szybko dostać poparzeń i resztę wczasów smarować się kefirem. Nikt tego nie chce a więc trzeba zachować bezpieczne zasady. Smaruj się kremem za każdym razem kiedy wychodzisz na słońce. Upewnij się , że jest on wodoodporny i co jakiś czas ponownie smaruj najbardziej narażone na słońce części ciała. Nie wchodź też do wody zaraz po posiłku ponieważ może złapać Cię skurcz.

Każdego roku, w wakacje dużo osób tonie lub ledwo uchodzi z życiem, spędzając wczasy nad wodą. Pamiętaj, że bezpieczeństwo jest tutaj najważniejsze. Pod żadnym pozorem też nie wchodź do wody po spożyciu alkoholu. Dzięki zachowaniu kilku prostych zasad, możesz cieszyć się wakacjami nad wodą bezpiecznie i ekonomicznie. Pamiętaj też, że nie ważne gdzie się wybierasz ale z kim. W końcu najlepiej zawsze bawimy się z przyjaciółmi. Jeżeli jadąc na wczasy, zabierzesz ze sobą prawdziwych przyjaciół, partnerkę czy całą rodzinę na pewno będziecie się dobrze bawić.