24 lut Brak komentarzy admin Medial , ,

Efektywna metoda szukania a także zamawiania najtańszych biletów lotniczych wymaga sprytu oraz szczególnie dużej dozy cierpliwości. Nie wystarczy kilka minut, czasem są potrzebne do tego całe godziny, żeby otrzymać długo oczekiwany bilet za akceptowalną przez nas cenę.

W jaki sposób zatem tanio podróżować a także nie przeoczyć najbardziej opłacalnych propozycji? Na sumę tanich biletów lotniczych wpływa głównie wybrany przez nas cel podróży oraz jej termin. Należy przede wszystkim unikać wysokiego sezonu, a zatem nie kupować biletów w czasie urlopowym, między świętami lub przypadającym na długie weekendy. Co naturalne, ceny będą się znacznie różnic od zwyczajnych i mogą szybko wystrzelić nawet o kilkaset % wzwyż. Kiedy zatem jest najbardziej opłacalny czas na kupno? To jesień – miesiące takie jak październik oraz listopad, wiosna czyli czas przypadający od lutego do kwietnia oraz godną uwagi dobrą sugestią jest kupowanie biletów w środku tygodnia.

Wśród słynnych celów podróży, warto wyszukiwać te pracownicze – sprawdzają się w chęci oszczędzania dużo lepiej od turystycznych. Przykładem może być lot do Oslo czy też Sztokholmu, które w ostatecznym rachunku wychodzą znacznie korzystniej od najbardziej obleganych celów podroży takich jak Hiszpania, Malta albo Malezja.

Główną regułą, której powinien trzymać się każdy turysta chcący zaoszczędzić jest kupowanie biletów znacznie wcześniej, dzięki czemu będzie można odszukać najbardziej opłacalne tanie bilety lotnicze. Organizowanie wyjazdu powinno zacząć się stosownie wcześnie, nawet 3 do 6 miesięcy przed określonym terminem jej realizacji. Uchroni to przed wielkimi cenami biletów rezerwowanych w tak zwanym ostatnim momencie. Trzeba przeglądać strony różnych linii lotniczych parę razy w tygodniu lub nawet codziennie, ponieważ interesujące oferty mogą zdarzyć się w każdym momencie i przyczynić się do znalezienia naprawdę korzystnej dla nas promocji. Tym szczególniej, że należy mieć na względzie, iż tanie bilety i ciekawe cenowo oferty rozchodzą się w zastraszająco szybkim tempie. Aby zapobiec pominięciu jednej z nich, warto zapisać się do newsletterów oferowanych przez prawie wszystkie linie lotnicze.

Co może być jeszcze warte zauważenia? Warto koniecznie bukować loty z lądowaniem na portach peryferyjnych. Są znacznie tańsze od tych najbardziej preferowanych pośród turystów i urlopowiczów a także uczęszczanych przez największą liczbę turystów. Tego typu lotniska znajdują się zazwyczaj w ofertach najtańszych przewoźników oraz są wspaniałą opcją. Koniecznie trzeba zauważyć, że najczęściej są oddalone od największych ośrodków oraz o około 100 kilometrów.

Warto stale i dokładnie porównywać tanie linie z standardowymi przewoźnikami. Ich ceny bardzo często są niebywale konkurencyjne, a linie obsługują przede wszystkim główne porty lotnicze. Ceny biletów lotniczych na stronach przewoźników potrafią wzrosnąć lub zmniejszyć się nawet kilka razy dziennie. Jednym ze sposobów jest niewpisywanie dokładnej daty wyjazdu w wyszukiwarce na stronie internetowej. W czym to pomoże? Otóż, w skrajnych przypadkach, wyświetlana kwota biletu może być mniejsza nawet do 90-ciu %. Świetnym pomysłem będzie wpisanie terminu wcześniejszego, a potem „przeklikanie” do rzeczywiście przez nas preferowanej. Jedna z teorii nielicznych wczasowiczów a także turystów mówi o logowaniu się na strony w celu zakupu biletów w ostatnim możliwym momencie.