19 cze Brak komentarzy admin Medial , ,

Kiedy wyjeżdżamy, zawsze przychodzi ten moment, kiedy będziemy musieli zdecydować gdzie spać. Nie jest to łatwa decyzja, bo zastanawiamy się tu nad miejscem, w którym spędzimy przynajmniej kilka dni. Zależy nam na tym, by nasz nocleg był komfortowy i, żeby niczego nam w nim nie brakowało. A najlepiej, jakby jeszcze był w w miarę przystępnej cenie, bo przecież nie chcemy przepłacać. Jakie w zasadzie mamy możliwości noclegu na wakacjach? Gdzie spać na wyjazdach?

Najtańszą opcją będzie z pewnością nocleg w namiocie. Ten sposób ma swoich zwolenników, ale i przeciwników. Przede wszystkim, ludzie cenią namioty za to, że spanie w nich jest przygodą samą w sobie. Sprawia to, że jesteśmy bliżej natury i możemy odciąć się całkowicie od otaczającego nas świata. Dużą zaletą jest też cena, która jest naprawdę konkurencyjna w porównaniu z innymi miejscami, w których można przenocować. Minusem będą na pewno komary, które będą nas gryzły, jeśli się przed nimi nie zabezpieczymy. Nie mniej jednak, pól namiotowych jest bardzo dużo, więc możemy mieć pewność, że znajdzie się dla nas miejsce. Sama Jastrzębia Góra ma ich około siedmiu.

Kolejnym miejscem na nocleg może być hostel. Jest to druga opcja pod względem ceny. W tym przypadku śpimy już pod dachem, ale za to często z obcymi ludźmi w jednym pokoju, co wcale nie musi odpowiadać każdemu. Ograniczona prywatność, to cena jaką przychodzi nam zapłacić za niską opłatę za noc. Nie mniej jednak, jeśli chcemy podróżować tanio, na pewno warto zatrzymać się w hostelu. Taki nocleg będzie komfortowy i jednocześnie tani. Dla bardziej wymagających, czekają apartamenty w hotelach. Tutaj cena będzie zależała od ilości gwiazdek i wielkości pokoju, ale może ona wynieść nawet kilka tysięcy złotych. Taki nocleg to spory wydatek, ale za to jaki luksus! Mamy własny pokój, swoją łazienkę, a czasem nawet niewielką kuchnię. Jeśli nie chcemy gotować, zawsze możemy zejść do hotelowej restauracji i zamówić sobie posiłek.

Gdzie spać, jeśli nie chcemy wydać ani złotówki? Dla bardzo oszczędnych jest couchsurfing, czyli nocleg na czyjejś kanapie. Żeby znaleźć dla siebie posłanie, należy zarejestrować się w dedykowanej aplikacji i wpisać w wyszukiwarkę Jastrzębia Góra, albo jakiekolwiek inne miasto. Aplikacja pokaże nam ludzi, którzy oferują swoje kanapy dla zbłąkanych wędrowców, takich jak my. Za takie spanie zazwyczaj nie trzeba nic płacić, a właściciele mieszkania czasem nawet poczęstują nas śniadaniem. Co więcej, jest to doskonała metoda, żeby poznać ludzi z całego świata. W dodatku, kiedy akurat sami nie jesteśmy na wakacjach, możemy przyjmować na swoją kanapę innych ludzi, którzy chcą, tak samo jak my, podróżować za darmo. Na pewno uda się w ten sposób nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale też zdobyć nowe znajomości, które potem mogą przetrwać na lata.

Jak widać, rodzajów noclegu jest bardzo dużo, a wybór zależy tylko i wyłącznie od nas. Musimy przeanalizować sobie wszystkie za i przeciw i podjąć odpowiednią decyzję, żeby potem nie być zawiedzionym.