24 lut Brak komentarzy admin Medial , , ,

Horyzont naznaczony ogromnych rozmiarów tankowcami i statkami towarowymi to codzienny pejzaż Singapuru.

Dzielnica finansowa wizytówką państwa
Bez wątpienia Singapur kojarzy się z bogactwem smukłych, oszklonych wysokich wieżowców, których wizerunki odbijają się na powierzchni Marina Bay. Klimat miasta jest nie do zapomnienia. Miasto fascynuje swoim idealnym uporządkowaniem i precyzją w organizacji. Kombinacja stali i szklanych powierzchni nigdy nie wydawała się równie niesamowita jak w tym miejscu. Zestawienie nowoczesnych osiągnięć architektury nad brzegiem Marina Bay robi piorunujące wrażenie. Dla przyjezdnych atrakcyjnym będzie widok hotelu Marina Bay Sands w swoim kształcie przypominającym łódź. Nocą odbywają się tu pokazy laserów, z tego powodu warto pojawić się w tym miejscu tuż po zachodzie słońca. Doskonała organizacja urbanistyczna przejawia się także w systemie komunikacji. Głównym wyznacznikiem reprezentatywnym dla tego miejsca jest niezwykle punktualne, szybkie i bardzo wygodne metro. Dobrze jest ujrzeć na własne oczy i choć raz skorzystać z tak niesamowitej komunikacji miejskiej.

Chinatown
Pośród najważniejszych okolic w Chinatown znajduje się warta odwiedzenia świątynia Złotego Zęba Buddy, która Okazuje się być ogromnych rozmiarów budynkiem, który ma 3 piętra parkingów podziemnych a także windę. Ząb trzymany jest na 4 piętrze, z kolei na dachu można zobaczyć ogród. Chinatown to miejsce niemalże jedynie zamieszkałe przez turystów.

Natura w metalowej odsłonie
Cudowny park Gardens by the Bay znajdujący się w najbliższej okolicy słynnego hotelu Marina Bay Sands oferuje niezapomniane widoki. Można w nim ujrzeć ciągnące się przez kilka kilometrów kielichy porośnięte roślinnością – olbrzymie metalowe konstrukcje. Ciekawą atrakcją jest odbywający się każdego dnia o zmroku czarodziejski spektakl, w którym najważniejsze role spełniają kolory i dźwięki. W ogrodzie botanicznym warto udać się do wyznaczonego obszaru, w którym znajduje się park orchidei. Ogród posiada świetną atmosferę stwarzaną przez ciemne alejki znajdujące się w całym lesie deszczowym.

Jedno z najbardziej niezwykłych akwariów świata oraz niezwykłe ZOO
Będąc w Singapurze dobrze jest oczywiście nie tylko pospacerować po głównym centrum miasta, ale również zajrzeć do uznawanego za jedno z najlepszych na świecie okazałego ZOO (River Safari, Night Safari, Park Ptaków Jurong), jak i również odwiedzić znaną na świecie Arab Street i kościół Chijmes (teren , w którym znajdziemy wiele restauracji). Wspaniały kompleks zoo ukazuje głównie ptaki, także drapieżniki. Mnóstwo zwierząt nie jest odseparowanych żadnym płotem, ani siatką, przez co mamy wrażenie poruszania się po safari. Z drugiej strony na wyspie Sentosa niewątpliwie warto jest odwiedzić oceanarium S. E. A. Auarium Marine Life Park. Jest największym w całym świecie, wypełnia je 45 000 metrów sześciennych wody i żyje tam ponad sto tysięcy gatunków zwierząt morskich. Złożone z przestronnych korytarzy i wielkich zbiorników wodnych zachwyca od pierwszych chwili. Przez krystalicznie czyste szyby jesteśmy w stanie spojrzeć wprost na dno oceanu. Fauna morska jest idealnie oświetlona zachwyca różnorodnością. Bez wątpienia zapewni niesamowite doznania.