19 cze Brak komentarzy admin Medial , ,

Długi weekend rozpoczyna się lada moment, tak samo, jak i wakacje. Najbliższe miesiące zapowiadają się więc dla wielu leniwie, a prognozy pogody przewidują, że będzie naprawdę gorąco – warto ten fakt wykorzystać i nie zmarnować tych letnich miesięcy siedząc w domu i gapiąc się na powtórki programów w telewizji! Są miliony lepszych zajęć oraz tysiące niesamowitych miejsc, które można odwiedzić. Wiele z nich z pewnością znajduje się zresztą wcale nie tak daleko nas – wystarczy się rozejrzeć albo poszukać interesujących lokalizacji w internecie. Później trzeba już tylko znaleźć sobie miłe towarzystwo i ruszać w drogę!

Najczęstsze destynacje Polaków to, rzecz jasna, nasze szlaki górskie albo malownicze plaże nadbałtyckie. Turystyka kwitnie w naszym kraju od dobrych kilku lat, ale nie oznacza to wcale, że my musimy powielać utarte schematy! Możemy bowiem znaleźć mnóstwo innych, ciekawych miejsc, które są rzadko uczęszczane przez turystów, a przez to także wyjątkowe i oryginalne. Nie ma zatem znaczenia, czy wybierzemy małe, urokliwe miasteczko, jako cel naszej małej weekendowej podróży, czy postanowimy przedłużyć ją trochę i udać się na urlop, aby podziwiać opuszczone pałace, których w Polsce nie brakuje. Ogranicza nas tak naprawdę wyłącznie wyobraźnia! Wielu ludzi zapomina, że takie wypady, mające zapewnić nam trochę odpoczynku i wyciszenia, powinny służyć właśnie temu, a nie obwieszczaniu całemu światu za pomocą mediów społecznościowych, jak to świetnie się bawimy. Możemy wyciągnąć z takiego weekendu znacznie więcej, niż mogłoby się wydawać, jeśli tylko skupimy się na tym co „tu i teraz”, jeśli będziemy chłonąć to co widzą nasze oczy i czują nasze zmysły.

Nie możemy powiedzieć, że nasza krótka ucieczka od świata będzie gorsza od zagranicznych wakacji znajomych tylko dlatego, że nie wyjedziemy daleko i nie wydamy zwrotnej sumy pieniędzy oraz nie pochwalimy się cudownymi widokami zachodów słońca nad piramidami. Wszystko zależy od naszej perspektywy, ponieważ mały potok górski może być równie fascynujący, jeśli tylko spojrzymy na niego w odpowiedni sposób i oczyścimy nasz umysł, pozwalając mu na odpoczynek od natrętnych myśli. One nie dają nam spokoju na co dzień, dlatego nie pozwólmy im, by stały się przeszkodą w przeżyciu pełną piersią tych choćby kilku wolnych dni, jakie sobie zaplanowaliśmy. Warto zwracać uwagę wyłącznie na to, co otacza nas w tych dniach, a wszelkie zmartwienia i troski zostawić za sobą, ponieważ zasługujemy na kilka momentów głębokiego oddechu i niczym nieskrępowaną radość z przebywania wśród łąk, pól czy lasów. Zazwyczaj nie myślimy o tym, ale tak proste rzeczy, jak wyprawa na grzybobranie, zbieranie kwiatów czy zabawa z wiewiórką, dają nam poczucie wolności oraz poczucie bycia częścią większej całości.

Tak więc, bez wkrętów i dla własnego zdrowia psychicznego, powinniśmy skorzystać z wolnych dni, aby zobaczyć coś nowego, zrobić coś, czego być może nie robiliśmy od lat, ale przede wszystkim – pozwolić sobie na to, by nie myśleć za dużo.