19 cze Brak komentarzy admin Medial , ,

Zbliżający się koniec roku szkolnego i nadchodzące dwa letnie miesiące, które są tradycyjnie przeznaczane na urlopu powodują powstanie pytania, gdzie udać się na zasłużony wypoczynek? Wbrew pozorom odpowiedź na nie to nie jest łatwa rzecz. Przede wszystkim na pierwszym miejscu powstaje wybór miejsca wypoczynku: w Polsce, czy za granicą? A jeżeli w Polsce to gdzie? Najbardziej popularnymi kierunkami są wybrzeże bałtyckie, góry, czy pojezierza. Jednak warto się zastanowić nad innymi mniej oczywistymi kierunkami.

Jedną z bardzo popularnych destynacji jest Kazimierz Dolny. To bardzo urokliwe i piękne miasteczko, które swoją popularność zawdzięcza niesamowitemu klimatowi. Położone w niewielkiej odległości od Warszawy, z licznymi zabytkami oraz sławą miejsca właściwego dla artystycznej bohemy, cieszy się zasłużoną opinią wyjątkowego letniska. Co więcej można powiedzieć, że sezon turystyczny trwa tu praktycznie przez cały rok, gdyż w okolicach Kazimierza występujące atrakcje dostępne są również poza letnim sezonem. Miasteczko posiada rozbudowaną bazę noclegową, która zadowoli nawet najbardziej wybrednego turystę. Liczne pensjonaty, hotele, a nawet gdzieniegdzie willa przystosowana dla potrzeb turystów zapewniają dostępność dla każdego. Dobrze jest wcześniej zaplanować pobyt i zarezerwować sobie miejsce, tak, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek po przyjeździe. Dobrze jest się przy tym posługiwać systemami rezerwacji internetowych oraz sprawdzać wystawiane opinie przez poprzednio goszczących tu turystów.

Niewątpliwie wśród turystów przybywających do Kazimierza możemy wyróżnić takich, którzy odwiedzają go niejako w przelocie, na kilka godzin i ruszają dalej, ale są również tacy, którzy zachwyceni jego atmosferą zostają na dłużej, chcąc powłóczyć się brukowanymi uliczkami i lessowymi wąwozami. Wydaje się, że każdy odwiedzający to miasteczko znajdzie sobie tu coś dla siebie. Problemem może być tylko duża lista turystów i ogromny tłum ludzi w takim małej miejscowości. Dla osób pragnących większego odseparowania od ludzi pozostają jedynie miesiące poza sezonem, gdy tłum odwiedzających się zmniejsza. Dużą rolę w ruchu turystycznym w Kazimierzu odgrywa również tak zwana turystyka konferencyjna. Ze względu na położenie i bazę w mieście odbywa się bardzo dużo różnego rodzaju szkoleń i konferencji. Uczestnicy takich spotkań mogą wówczas podczas części rekreacyjnej zwiedzać przepiękną okolicę i same miasto. Występuje wówczas takie sprzężenie zwrotne. konferencje i szkolenia są możliwe dzięki bazie noclegowej i ofercie turystycznej, a z drugiej strony baza i oferta turystyczna się rozwija powstaje biorąc pod uwagę również możliwość wydłużenia sezonu poza okres letni.

Podsumowując należy podkreślić, że Kazimierz Dolny to fantastyczne miejsce na wypoczynek, które oferuje dużo atrakcji, możliwość obcowania z naturą, przepiękne krajobrazy oraz bogatą bazę turystyczną. Szczyci się swoją historią, sławą i znanymi ludźmi, którzy w nim odpoczywali i tworzyli. Dzięki temu może rozwijać się i przyciągać kolejne rzesze odwiedzających.