24 lut Brak komentarzy admin Medial , ,

Jeśli mówimy o tym, jakie kierunki na wakacje obierają Polacy, to można dostrzec pewną prawidłowość, że największą popularnością cieszą się rejony południowe, zachodnie, w których jest pięknie, a także można korzystać z kurortów morskich. Jak się okazuje pomimo niewielkiej popularności w Europie jest mnóstwo urokliwych zakątków, do których warto się wybrać, aby zobaczyć mnóstwo wspaniałych i inspirujących miejsc. Do takich zalicza się na pewno takie państwo jak Estonia, które to jest położone w Europie Północnej nad morzem Bałtyckim. Pomimo, że może nie jest to doskonały kierunek dla prawdziwych amatorów morza, plaży, słońca i upalnej pogody, to jednak jest to wyjątkowo piękny i ciekawy kraj pod względem miejsc do zwiedzania, czy też swojej wyjątkowej i niespotykanej malowniczości.
W czasie pobytu w Estonii bez wątpienia nie należy zrezygnować z obecności w samej stolicy- Tallinie, który jest wyjątkowo atrakcyjny pod względem ilości i jakości zabytków, a także ogólnie jest przepięknym i interesującym miastem, warto jest przyjechać tam na kilka dni, ponieważ miejsc, które warto zwiedzić w stolicy Estonii jest niewątpliwe wiele.
Estonia to niesamowity raj dla sympatyków zwiedzania, w szczególności, że są tam takie perełki, jak choćby na przykład Muzeum Sztuki Kardiorg, albo Zamek Toompea. W trakcie pobytu w tym kraju warto również wybrać się do takiego miejsca, jak Park Narodowy Lahemaa. Widoki, które można tam spotkać potrafią zapierać dech w piersiach, dziewicze pejzaże tego parku są po prostu piękne, zwłaszcza gdy ktoś przebywa tam w bezchmurny dzień, lub też w czasie zachodu słońca, wówczas efekty wizualne robią zdecydowanie większe wrażenie.
Pomimo że może kierunek Europy Północnej nie jest tak często obierany przez naszych rodaków, jak jej zachodnia, czy południowa część, to zdecydowanie warto wiedzieć, że są miejsca, które naprawdę zasługują na uwagę i warto rozważyć wyjazd w podobne miejsce, szczególnie, że koszty takiego wyjazdu niejednokrotnie są niższe, aniżeli w przypadku wizyty w częściej uczęszczanych krajach Europy zachodniej, szczególnie w sezonie wakacyjno-urlopowym.
Przed wyjazdem do Estonii warto wcześniej przygotować się do takiego wyjazdu. Mam na myśli tutaj szczególnie o to, żeby można było ten kraj w jakimś sensie zrozumieć jeszcze przed samą wyprawą. Dobrze jest nauczyć się elementarnych zwrotów w lokalnym języku, jak choćby „dzień dobry”, „proszę”, „dziękuję”, „ile to kosztuje?”, oczywiście w większości krajów europejskich znajomość języka angielskiego jest wystarczająca do tego, aby z łatwością się komunikować, pomimo tego znajomość kilku najpopularniejszych zwrotów będzie z pewnością interesującą i miłą odmianą. Przed samym wyjazdem należy także zasięgnąć informacji jaka waluta obowiązuje w kraju do którego się wybieramy. W przypadku, żeby bez większych utrudnień można było przeprowadzać transakcje płatnicze, robić zakupy.
Z pewnością w czasie pobytu w Estonii na szczególną uwagę zasługuje tamtejsza kuchnia, która również słynie z lokalnych typowo tradycyjnych dań, które to są wyjątkowe i z pewnością mogą przypaść do gustu wielu osobom, dlatego też w czasie wyjazdu warto odwiedzać tam najlepsze bary i restauracje. Wyjazd do Estonii będzie wspaniałym pomysłem dla osób szukających ciekawych przeżyć, lubiących chodzić swoimi ścieżkami oraz ceniących sobie dobrą kuchnię.