24 lut Brak komentarzy admin Medial , ,

Jeden z najbardziej zjawiskowych krajów na świecie rozciągający się pomiędzy Andami i Pacyfikiem – te określone są oczywiście o fascynującym Chile, którego dziewicza przyroda oraz rozciągające się nawet kilometrami pustkowia pełne budynków których wiek szacowany jest na tysiące lat przyciąga przybyszów z całego globu. Jest to kraj wart odwiedzenia przez cały rok.

Kolorowe miasteczko
Nie daleko od stolicy Santiago uważny podróżnik może znaleźć malowniczy port Valparaiso, którego historia liczy sobie pięćset lat. Jest to miasto wyróżniające się pod względem barw spotykanych na każdym kroku: żółty, czerwony i niebieski to dominujące barwy panujące wśród zabudowań ulokowanych na stromym zboczu, który niemal zanurza się w wodzie. „Perła Pacyfiku” zachwyca nie tylko swoją kolorystyką, ale również charakterystyką konstrukcji budowlanych, szczególnie niebanalnie przystrojonych i ozdobionych schodach oraz kolorowych muralach. Centralny obszar miasta czyli Plaza Sotomayor ukrywa niewiarygodny labirynt krętych alejek. Da się natknąć tu na nierzadko odbywające się wydarzenia kulturalne i uliczne występy (nie bez przyczyny Santiago jest nazywane artystyczną bohemą). Jedną z rzeczy które wyróżniają Valparaiso są kolejki pozwalające na szybkie przedostanie się do wyżej mieszczących się części miasta.

Kilkudniowa wycieczka trekkingowa
Południe Chile znajdujące się w obszarze Parku Narodowego Torres del Paine pozwala na kilkudniowe wycieczki trekkingowe. Teren pieszych tras rozciąga się wśród górskich szczytów i jezior w których żyją flamingi. Wszystko to otaczają lodowce i lasy, a skały mają niemal pionową budowę. Miesiące najbardziej nadające się na trekking to grudzień, styczeń, luty i marzec, choć za każdym razem trzeba mieć wzgląd na różne warunki atmosferyczne.

Sekrety Wyspy Wielkanocnej
Jedną z najciekawszych atrakcji kraju są rozciągające się przez niemal 4 tysiące kilometrów wybrzeża. Najbardziej odseparowany ląd świata czyli Wyspa Wielkanocna to miejsce monumentalnych posągów, które bywają nazywane w zbiorowej świadomości jako Moai. Tubylcy Polinezyjczycy wykuli w wulkanicznych skałach słynne w każdym zakątku świata głowy. Ich historia rozpoczęła się pomiędzy XI i XII wiekiem . Tym co tajemnicze i nadal rozbudzające wyobraźnię, to fakt przenoszenia nawet ważących 20 ton skał przez ówczesną ludność. Wszystkie posągi są własnością Parku Narodowego Rapa Nui, a na wyspę można dostać się za pomocą samolotu kursującego codziennie.

Suche miejsce Ziemi
Chile charakteryzują nie tylko wysokie, strome szczyty, tajemnicza wyspa, niesamowicie rozciągnięte oceaniczne wybrzeże, ale także pustynia – Atakama. Rozciągający się 105 m2 teren nigdy nie zanotował żadnych opadów. Na obszarze pustyni jest możliwe zobaczyć Dolinę Valle de la Luna o istnie księżycowym krajobrazie zbliżonym do tego jaki jest powszechny na Marsie. Warta odwiedzenia jest także lazurowa solanka Laguna Verde a także niestety trudno dostępny obszar El Tatio z wybuchającymi gejzerami. Gejzery Termos Banos to z pewnością jeden z najciekawszych obszarów Chile. To państwo zaskakuje również rozległymi zasolonymi jeziorami, doliną śmierci oraz dinozaurów.