19 cze Brak komentarzy admin Medial , ,

Miejscowości nadmorskie, to kurorty przyciągające wielu turystów. Atrakcyjność terenu, mnogość atrakcji turystycznych, możliwość wypoczynku na plaży i kąpieli w morzu, sprawia, że wielu Polaków jako ośrodek wakacyjny wybiera miasta położone nad Bałtykiem. Wiele z nich to miejscowości znane i popularne, inne zaś dają cisze spokój i możliwość zaszycia się w urokach przyrody. Jakie polskie miasta nadmorskie zasługują na uwagę? Jakie są ich atrakcje turystyczne? dlaczego wybierają je podróżujący?

Do często odwiedzanych i lubianych miast nadmorskich na pewno należą Gdańsk, Sopot, Kołobrzeg, Hel, Szczecin, Koszalin, Ustka i inne. Dlaczego właśnie tam wybierają się polscy turyści? Kołobrzeg to miasto położone w północnej części województwa zachodnio – pomorskiego. Miejscowość ta posiada wiele uzdrowisk z trzema letnimi kąpieliskami letnimi. Co warto zobaczyć i zwiedzić w Kołobrzegu?

Jedną z głównych atrakcji jest Port Morski w Kołobrzegu. Port ten znajduje się u ujścia rzeki Parsęty. W porcie działają nabrzeża przeładunkowe oraz dwie lokalne stocznie. Zwiedzając port można przespacerować się bardzo urokliwa i osobliwą trasą nad samym morzem. To piękne miejsce z klimatem przyciąga wiele ciekawych podróżujących.

Inną, popularna atrakcją miasta jest Latarnia Morska. Atrakcja ta jest udostępniona do zwiedzania, a widoki rozpościerające się ze szczytu budowli zapadną w pamięci niejednego turysty, Latarnia posiada również ciekawa historię, która głosi, że światło wypuszczane z latani stanowiło element nawigacyjny dla statków i łodzi. Światło to było zapalane okazjonalnie, a w późniejszych czas zapalano je na falochronie.

Podczas pobytu w Kołobrzegu, nie można zapomnieć o spacerze kołobrzeskim molo. Pomost jest rozbudowane i obsadzone różnorakimi restauracjami i kawiarniami. Spokojny powiew wiatru, szum morza oraz odgłosy latających ptaków, pozwalają na chwile przenieść się do innego świata oraz odprężyć i zrelaksować. Kołobrzeg posiada również szereg innych atrakcji turystycznych, takich jak: katedry, bazyliki, Pomnik Sanitariuszki, Ratusz Miejski, Ukryta Kraina, muzea czy parki. Na uwagę zasługują także przyroda i zwierzęta żyjące w tamtejszych parkach i lasach.
Kolejnym, chętnie odwiedzanym zakątkiem Polski jest Hel. Miejsce to zdobyło swoją popularność swoim położeniem.

Miasto to otoczone jest z trzech stron wodami morza Bałtyckiego. Region ten posiada swoją unikalną kulturę i nawyki, które charakteryzują te okolice. Podczas zwiedzania Helu szczególną uwagę należy zwrócić na Latarnie Morską, port rybacki, Nadmorski Park Krajobrazowy, Szlak Militarny na Helu. Helska kolejkę wąskotorową, Muzeum Rybołówstwa czy Muzeum Obrony Wybrzeża. Oprócz standardowych historycznych i kulturowych atrakcji, Hel posiada wiele innych, ciekawych i unikalnych miejsc. Dla rządnych przygód miasto zaprasza do Fokarium – Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie znajdują się trzy baseny hodowlane i kilka basenów dla młodych fok.

Hel ponadto posiada miejsca takie jak: Dom Morświna, wiele restauracji smażalni ryb, jak również kąpieliska i miejsca do plażowania.